Dekoratiivse puhasvalupinnaga punane betoon annab arhitekt Martin Aunini projekteeritud hoonekompleksile esindusliku ja kaasaegse ilme.

Üldinfo

Roseni 9/11 hoone koosneb kahest maapealsest mahust (7- ja 8-korruseline) ja neid ühendavast keldrikorrusest. Roseni tn 9 ja 9a kinnistule on projekteeritud hotell-korterelamu, mille 1. ja 2. korrusel asuvad erinevad toitlustus-teeninduspinnad.

Roseni tn 11 on projekteeritud büroohoone. Maa-alune parkimiskorrus ühendab hooned tervikuks.
Roseni tn 9/9a esimesed kaks maapealset korrust on hotelli kasutuses. Nendel korrustel asuvad avaliku funktsiooniga ruumid – fuajee, baar, restoran, ilusalong ja teised teeninduspinnad, spaa‐ ja wellnesskeskus. Korterite päralt on 3. kuni 7. korrus.

Roseni 9 asuvasse korterelamusse on planeeritud 49 1- kuni 4-toalist korterit. Igal korteril on rõdu ning 7. korruse korterite kasutada katuseterrassid.

Parkimine

Parkimine on lahendatud maa-aluses soojas garaažis.

Arhitektuur

Hoone arhitektiks on Martin Aunin.

Maja välisilme on kavandatud esinduslik. Kasutatud on rohkelt klaasi, dekoratiivse puhasvalupinnaga punast betooni ning klinkerplaat- ja tellisplaat-sandwichpaneele. Materjalivalik väärtustab piirkonna miljööd ja värvilahendus harmoneerub kõrvalhoonetega. Hoonestuse maht on selge ja hästi proportsioneeritud, rahustamaks kvartali sisemist juhuslikkust.

Hoone alumised kaks maapealset korrust on avatud ja klaasised, et luua võimalikult sujuv üleminek siseruumilt välja ja vastupidi. Maja suhtleb vahetult teda ümbritseva atraktiivse avaliku ruumiga.

Roseni tn 9 ja 11 ning Hobujaama tn 7 ja 9 hoonete vahele moodustub väike tellissillutis- ja betoonplaatkattega skväär, kuhu laienevad esimesele korrusele projekteeritud restorani, lobby-baari ja kohviku suveterrassid. Skväärile on võimalik paigaldada konteinerhaljastust ja eridisainiga väikevorme (istepingid jm linnainventar).

Küte ja ventilatsioon

  • Roseni 9 soojusvarustuse allikas on kaugküte.
  • Korterites on põrandaküte.
  • Igas toas paiknev termostaat võimaldab reguleerida vastava ruumi temperatuuri.
  • Hoone varustatakse mehaanilise sissepuhke‐väljatõmbe ventilatsiooniga.
  • Roseni 9 energiklass on B.

Konstruktsioon

Hoone on raudbetoonist vaivundamentidega.

Kandekonstruktsioonid on monoliitsest raudbetoonist ja vahelaed on monoliitsest raudbetoonist lameplaadid.

Korteritevahelised mittekandvad seinad on planeeritud 150 mm Aeroc Acoustic kergplokkidest, millele paigaldatakse 70 mm karkassil 2× kipsplaadid ja vahele 50 mm mineraalvill. Muud mittekandvad seinad ehitatakse kergkonstruksioonis kiviplokkmüüritisena (peamiselt 150 mm või 250 mm Fibo plokk, mis krohvitakse) või kipsplaatidest mineraalvilltäidisega teraskarkassil.

Fassaad ja katus

Välisseinad on põhimahus termoroovidest kergkonstruktsioonis ja on kaetud Raketerm fassaadipaneelidega, soojustuse peale kleebitud nii tellis- kui ka klinkerplaatidega.

Akende vahele on kavandatud profileeritud betoonist välispinnaga seinaelemendid - kolmekihilised monteeritavad raudbetoonist sandwichpaneelid.

Väliskoor on värvilisest betoonist.

Katuslae kandekonstruktsiooniks on põhiosas monoliitne raudbetoon, mis on kaldu valatud. Katuse pealmise pinna moodustab raudbetoonplaat, mis masinlihvitakse ja kaetakse betoonitihendajaga, katuseterrasside osas Caparoli Disboxid Stonecolor‐system 4‐komponentse kattega.

Aknad ja uksed

Akendeks on 1-raamilised puitalumiiniumaknad. Turvakaalutlustel on põrandani ulatuvate klaaspakettide sisemine klaas lamineeritud.

Korterite välisuksed on tuletõkkeuksed.

Võtke ühendust!

Margit Sild

Margit Sild

See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

+372 515 0069

Annika Orusalu

Annika Orusalu

See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

+372 502 4828